Kongres na PGE Stadionie Narodowym

2017-11-26

 

Konferencja OrtoFizjo Kongres w Warszawie w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego zgromadziła wielu praktyków tak w dziedzinie ortopedii jak i fizjoterapii.

Spotkanie skupiło się na dysfunkcjach i bólach w obrębie stawu kolanowego. W związku z faktem, że kolano to staw dość skomplikowany oraz ze względu na kłopotliwe sąsiedztwo stawów: biodrowego i skokowych, nie zabrakło tematów do dyskusji. W celowanych prezentacjach, raz ortopedzi, raz fizjoterapeuci prezentowali swoje podejście do tematu.
Pytano, czy operować czy nie, jeśli tak to kiedy podjąć takie działania? Jeśli nie to czy skierować pacjenta do fizjoterapeuty? Czy leczyć przy pomocy farmakologii badź tak zwanej medycyny regeneracyjnej? Jak traktować pacjenta nieoperacyjnego? Na te i wiele innych pytań znalazły się wyczerpujące odpowiedzi.Przedstawiono różnorodne opcje postępowania - ortobiologię, terapię manualną, zaopatrzenie ortopedyczne, spojrzenie biomechaniczne.

Jak przystało na takie spotkanie, doszło do wymiany poglądów, pogłębienia wiedzy i możliwości wysłuchania doświadczonych ekspertów. Reasumując, aby leczyć skuteczniej naszych pacjentów warto było odwiedzić stolicę.